Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

Aktualności

Artykuły

„ŻYWY OBRAZ – inspirowane malarstwem secesyjnym”

Serdecznie zapraszamy!

Wystawa fotografii PROJEKT MALARSKO-FOTOGRAFICZNY ŻYWY OBRAZ – inspirowane malarstwem secesyjnym”- BODY PAINTING. Założeniem tego projektu jest integracja sztuk : fotografii i malarstwa ciała body painting. Prezentowane prace to rezultat sesji warsztatowej, inspirowana malarstwem secesyjnym Gustawa Klimta i Alfonsa Muchy.

Dziękujemy  Tomaszowi Milerowi - Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie za udostępnienie wystawy.

15 lipca 2021


INFORMACJA!

W dniu 3 czerwca tj. Święto Bożego Ciała - Muzeum Pożarnictwa otwarte dla zwiedzających  godz. 10:00 - 16:00.

Zapraszamy!

2 czerwca 2021


NOC MUZEÓW - ZAPRASZAMY!

18 maja 2021


Polskie Symbole Narodowe - Wystawa

Serdecznie zapraszamy!
Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja została zorganizowana wystawa „Polskie Symbole Narodowe”, którą można obejrzeć w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.
Wystawa została opracowana przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy. Autorami wystawy są: dr Kamila Churska-Wołoszczak i Piotr Wiejak. Na 12 planszach przedstawiona jest historia polskich symboli narodowych – godła, barw biało-czerwonych oraz hymnu. Można dowiedzieć się, skąd wzięły się te symbole i jakie mają znaczenie oraz jakim przeobrażeniom ulegały na przestrzeni wieków. Ważnym elementem wystawy jest podkreślenie, że symbole narodowe podlegają ochronie prawnej i należy otaczać je najwyższym szacunkiem i czcią. Ostatnia plansza wystawy wyjaśnia, jak należy zachowywać się podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu państwowego oraz jakie są zasady eksponowania barw narodowych.

30 kwietnia 2021


KONKURS

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas I-III z Gminy Susiec  do udziału w konkursie plastycznym "Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku - Straż Pożarna w oczach dzieci"

Regulamin

5 maja 2021


Czytaj więcej o: KONKURS

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja