Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja!

W dniu 8 czerwca tj. czwartek ( Boże Ciało)

Muzeum czynne w godz. od 9:00 - 16:00.

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA!!!

7 czerwca 2023


Delegacja z Freundenstadt

W dniu 3 czerwca Muzeum Pożarnictwa w Oseredku odwiedziła Delegacja z Miasta Freundenstadt na czele z Burmistrzem Miasta Baiersbronn – Michael Ruf i Komendantem Straży Partnerskiego Miasta - Frank Jahraus wraz z druhami.

6 czerwca 2023


Eksponat miesiąca - maj

Medal honorowy im. Bolesława Chomicza – odznaczenie nadawane przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Medal ten nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Medalem mogą być odznaczone jednostki OSP i ich członkowie, działacze Związku OSP RP oraz osoby, instytucje i organizacje społeczne. Mogą nim być również uhonorowane oddziały Związku OSP RP wyróżniające się w realizacji celów Związku.  Medal jest jednostopniowy.

 

 

31 maja 2023


Noc Muzeów 2023

Kolejna edycja Nocy Muzeów 2023 już za nami. Organizatorem imprezy było Muzeum Pożarnictwa w Oseredeku, Wójt Gminy Susiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Na początku wszystkich gości przywitała Joanna Kowalczuk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu i zaprosiła wszystkich najmłodszych do wspólnej zabawy. Ciepłe słowa padły z ust Zbigniewa Naklickiego- Wójta Gminy Susiec, który opowiedział o działalności straży pożarnej oraz o osobach kultywujących działalność naszego muzeum. Swoją obecnością również zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy - Mieczysław Jasina, Radny Rady Powiatu Tomaszów Lub. - Tadeusz Suski, Sekretarz Gminy Susiec - Tomasz Skroban, Skarbnik Gminy Susiec - Jan Kudełka, Prezes OSP Oseredek - Jerzy Bosiak, Sołtys Wsi Oseredek - Tomasz Soluch, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Suścu - Małgorzata Pindral, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z Gminy Susiec, KGW ,, Perełki Roztoczańskie" w Oseredka oraz Radni i Sołtysi, jak również przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich. Jedną z atrakcji dla najmłodszych był tor przeszkód i malowanie buziek. Nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych. Dla wszystkich gości tańczył zespół ,,Tamburino" oraz wystąpił Teatr Ognia ,,Bohema". Dodatkowymi atrakcjami była prezentacja pojazdów będących na wyposażeniu jednostki OSP Oseredek, jak również pokaz dawnego sprzętu, którym posługiwali się strażacy dawniej. W tym dniu nie mogło zabraknąć stoiska KGW ,,Perełki Roztoczańskie" z grochówką strażacką oraz ze swoimi łakociami. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,, Jak wyobrażam sobie gaszenie pożarów wdawnych czasach" . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za przygotowanie oraz udział w konkursie. W tym dniu zwiedzający mieli również możliwość zwiedzić nasze Muzeum, po którym oprowadziła Lucyna Łasocha- pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Opowiedziała o historii pożarnictwa oraz o eksponatach znajdujących się w muzeum. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

25 maja 2023


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku - Jak wyobrażam sobie gaszenie pożarów w dawnych czasach" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zapraszamy wszystkich 21 maja (tj. niedziela) na godz. 18:00 na wręczenie dyplomów i nagród.

19 maja 2023


Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja